My i nasz uczeń Wicemistrz Świata Juniorów na żużlu Damian Ratajczak

Blog

ZMIANY W EGZAMINIE TEORETYCZNYM -VII 2014

2014-07-03 23:17:08, komentarzy: 0

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW - dotyczących zmian Jednolita baza pytań egzaminacyjnych dla WORD

W terminie 1-6 lipca 2014 r. PWPW SA przeprowadzi wdrożenie skonsolidowanej bazy pytań egzaminacyjnych we wszystkich Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego oraz ich oddziałach (w sumie blisko 70 lokalizacji). Ujednolicony zbiór będzie liczyć około 2400 pytań. W tej liczbie około 1300 pytań dotyczyć będzie kategorii B. System teleinformatyczny do obsługi egzaminów teoretycznych w WORDach jest jednolity od 4 lutego 2014 roku.

Ujednolicona baza będzie składać się z pytań dotychczas dostępnych na egzaminie państwowym na prawo jazdy według struktury, która została zaakceptowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Połowa pytań pochodzić będzie z zasobów Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, a połowa z bazy Instytutu Transportu Samochodowego.

- Dzięki tej operacji w całym kraju będzie obowiązywać jednolita baza pytań - wyjaśnia Tadeusz Wachowski dyrektor pionu produktów i usług identyfikacyjnych PWPW SA. - Poziom trudności egzaminu nie będzie ani wyższy, ani niższy, bo to pytania, które już funkcjonowały na egzaminach począwszy od stycznia 2013 r.

« powrót

Dodaj nowy komentarz